Prijmovy/výdajový pokladničný doklad, resp. účtenku si viete v SuperFaktúre vystaviť nasledujúcimi spôsobmi:

  • Otvorite si danú faktúru a v pravom stĺpci kliknete na “VystaviťÚčtenku”. Následne sa Vám v počítači/telefóne zobrazí stiahnutá vyplnená účtenka, ktorú pošlete alebo vytlačíte klientovi.
    – Takto vytvorená účtenka sa v SuperFaktúre nikde neeviduje a nachádza sa len vo vašom zariadení po stiahnutí.
  • Otvoríte si danú faktúru a v pravom stĺpci kliknete na “Pridať úhradu”. Pokiaľ si vyberiete platbu v hotovosti a máte v SuperFakture v časti “NástrojePokladnica” vytvorenú pokladnicu, ponúkne Vám to možnosť priradiť pohyb do vybranej pokladnice (je tu však aj možnosť “nezapisovať do pokladnice”). Po pridaní platby sa platba prepíše do vybranej pokladnice a vytvorí sa k nej pokladničný doklad. Takto vytvorený doklad je evidovaný v účte SuperFaktúra.

  • Ak sa však platba nevzťahuje k žiadnému vytvorenému dokladu, je možné pohyb do pokladnice zaznamenať následujúcim spôsobom. V časti “NástrojePokladnica” si otvoríte požadovanú pokladnicu a pohyb pridáte kliknutím na “Pridať pohyb”.

Pokiaľ potrebujete zmeniť údaje v účtenke, tak po stiahnutý je doklad editovateľný (môžete v ňom prepisovať veci).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.