V SuperFaktúre si môžete na vystavených faktúrach zapnúť dva typy QR kódov:

PAY by square – slovenský štandard pre úhradu faktúry. Platiteľ faktúry dokáže pomocou tohto QR kódu načítať do mobilnej aplikácie svojej slovenskej banky údaje k platbe.

INVOICE by square – v tomto QR kóde sú informácie o faktúre aj spolu s daňovou rekapituláciou. Druhá strana (odberateľ) si pomocou neho dokáže načítať informácie o faktúre do svojho ekonomického systému (samozrejme, ak ten podporuje INVOICE by square).

Zapnutie QR kódov

Vpravo hore kliknite na Nastavenia (1), ďalej na Aplikácia (2) a Základné nastavenia (3).

Tu nájdete možnosť zapnúť “Zobrazovať pay by square na faktúrach” (4) aj “Zobrazovať invoice by square na faktúrach” (4).

Po zaškrtnutí checkboxov nezabudnite nastavenie uložiť.

 

Ak už máte QR kódy zapnuté, môžete ich zapnúť / vypnúť aj na konkrétnej faktúre. Spravíte tak pomocou checkboxu „QR kód“, ktorý nájdete nad konkrétnou faktúrou.

 

PAY by square (QR kód pre úhradu faktúry) sa bude zobrazovať len na faktúrach, ktoré ešte nie sú uhradené.

Pokiaľ je na vystavenej faktúre uvedený odberateľ z ČR, slovenský PAY by square by do svojej českej bankovej appky nevedel načítať. Preto sa na faktúre s českým odberateľom namiesto slovenského QR kódu zobrazí český štandard kódu tzv. QR Platba.

Ak máte na faktúre uvedených viac bankových účtov, do QR kódu sa dotiahne účet, ktorý máte v nastaveniach bankových údajov zaškrtnutý za predvolený (Nastavenia->Bankovné účty).

Prečo sa mi po zapnutí QR kód na faktúre nezobrazuje?

Mohlo nastať niekoľko situácii. Skontrolujte si:

  • Či je faktúra v stave neuhradená. Na uhradenej faktúre sa QR kód k platbe nezobrazuje.
  • Či máte na faktúre zapnutý checkbox pre zobrazenie QR kódu.
  • Či máte v Nastaveniach účtu v časti Bankové údaje vyplnené všetky náležitosti (aj SWIFT kód). Pokiaľ sú údaje neúplne napr. chýba SWIFT kód, QR kód sa na faktúre nezobrazí.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.