Cenové ponuky v SuperFaktúre vytvoríte v časti „Faktúry (1) -> Cenové ponuky (2) -> Nová cenová ponuka (3)„.

Aby ste mali neustály prehľad o stave cenovej ponuky, je možné si pri nej nastaviť nasledujúce stavy:

  • Schválená
  • Zamietnutá

V prípade, že ste na cenovú ponuku nastavili dátum jej platnosti a klient sa do tohto dátumu nevyjadril, automaticky sa označí ako „Expirovaná“ (i naďalej je však možné jej označenie za „Schválená“ či „Zamietnutá“).

Stretnúť sa tiež môžete so stavom „Čaká na schválenie” – tento stav sa na ponuke zobrazí automaticky v prípade, keď je ponuka v platnosti bez nastavenia jedného zo stavov.

Stane sa tiež napríklad, že ste ponuku chybne označili za „Schválenú” alebo „Zamietnutúno, komu sa to ešte nestalo :). Aj na toto sme mysleli a jednoducho jedným kliknutím na „Zrušiť schválenie ” alebo „Zrušiť zamietnutie” odstránite toto chybné označenie.

Pokiaľ vám klient schválil cenovú ponuku, môžete si ju označiťako „schválená” a vystaviť z nej tak dodací list, objednávku, vydanú objednávku, zálohovú alebo ostrú faktúru jediným kliknutím na políčko „Vystaviť” v pravom stĺpci vedľa dokladu. Nič nemusíte prepisovať, informácie sa prenesú automaticky. V detaile cenovej ponuky na pravej strane nájdete všetky dokumenty, ktoré s ňou súvisia (boli z nej vystavené).

V časti „Posledná aktivita” pod cenovou ponukou nájdete prehľad o všetkých aktivitách cenovej ponuky, tu napríklad aj to, kedy, ako a komu ste cenovú ponuku odoslali (e-mailom, hybridnou poštou, …).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.