V poslednej dobe sme sa stretávali s tým, že naši používatelia začali kontrolovať svoje faktúry tak, že filtrujú všetky vystavené faktúry od začiatku, alebo s tým, že hľadajú všetky neuhradené faktúry.

Celý problém je však možné riešiť jednoduchšie a rýchlejšie – pri každej faktúre okrem hodnoty „created“ držíme aj hodnotu „modified“, ktorá predstavuje dátum poslednej zmeny faktúry (vrátane jej úhrady).

 

Príklad:

Pri prepojení vášho informačného systému so SuperFaktúrou chcete odchytiť každú zmenu na faktúre (úhradu, úpravu údajov odberateľa atď.). Ak budete manuálne volať všetky vytvorené faktúry a ich dáta prepisovať k vám do systému, budete musieť tento úkon vykonať pri všetkých faktúrach. Pokiaľ ich máte v SuperFaktúre 1000, tak budete volať 1000 requestov (a toto číslo bude, samozrejme, spoločne s množstvom vašich faktúr narastať). Ak však faktúry vyberiete podľa „modified“, vypíšu sa vám len faktúry akokoľvek zmenené za konkrétne obdobie (napríklad jeden deň), ktorých už bude len zopár. Výpis ostrých faktúr, ktoré boli dnes zmenené, alebo im bola pridaná úhrada, bude vyzerať teda takto:

$response = $api->invoices(array(
	'type' => 'regular',
	'modified' => 1,
));
Dôležité: V novej verzii API dostupnej od 4.2.2019 vám zoznam dokladov vráti kompletné informácie o doklade, rovnako ako detail dokladu, takže už nie je potrebné robiť samostatný dopyt na detail. Všetky zmenené/uhradené faktúry tak dokážete spracovať jedným API volaním.

Pre filtrovanie odporúčame využiť jednu z nižšie uvedených možností:

1: Dnes
2: Včera
3: od – do (v prípade hodnoty od – do je potrebné zadať aj parametre modified_since modified_to)
11: posledná hodina (ak sa dopytujem o 8:36, hľadá doklady zmenené za obdobie 7:36 – 8:36)
12: aktuálna hodina (ak sa dopytujem o 8:36, hľadá doklady zmenené za obdobie väčšie ako 7:59)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.