Ak ste živnostníci, zobrazia sa vám v bilancii príjmy v porovnaní s výdavkami. Môžete sa tiež prepínať medzi paušálnymi a reálnymi výdavkami.

Pre s.r.o. na tomto mieste zobrazujeme výnosy a náklady. Všetky tieto údaje znázorňujeme na grafe spolu s prehľadnou bilanciou.

V pravej hornej časti tohto boxu je časový filter, kde si môžete nastaviť, aké obdobie chcete mať zobrazené. Môžete si vybrať mesiac, kvartál, rok alebo všetko. Šípkami sa potom prepínate na predchádzajúce, resp. nasledujúce obdobie.

V ostatných paneloch nájdete Vaše aktuálne údaje:

1. Pohľadávky a záväzky. V tomto panely vidíte sumy, ktoré vám dlžia klienti, a tiež sumy, ktoré musíte uhradiť svojim dodávateľom. Rovnako sa tu zobrazuje váš očakávaný príjem, resp. očakávané výdavky.
2. DPH. Prehľad fakturovanej a nákladovej DPH a ich bilancia. Podľa toho, či ste kvartálny alebo mesačný platca DPH, zobrazí sa vám DPH za dané obdobie. Šípkami vpravo hore si môžete prezerať staršie obdobia. Ak nie ste platca DPH, tento panel sa vám nezobrazí.
3. Daň z príjmu počítaná za aktuálny rok. Šípkami si môžete pozrieť tiež prechádzajúce roky.
4. Príjem za posledných 12 mesiacov. Tento údaj sledujte, aby ste vedeli, či vám vzniká povinnosť registrovať sa ako platca DPH, prípadne či sa máte z kvartálneho platcu stať mesačným platcom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.