Ak ste platcom DPH a máte túto informáciu uvedenú aj v profile („Nastavenia“ > „Profil“ > „Kontaktné a fakturačné údaje“), zobrazí sa vám na úvodnej stránke „Prehľady“ suma fakturovanej a nákladovej DPH a ich bilancia. Podľa toho, či ste kvartálny alebo mesačný platca DPH, zobrazí sa vám DPH za dané obdobie. Šípkami vpravo hore si môžete prezerať staršie obdobia. Ak nie ste platca DPH, tento panel sa vám nezobrazí.

Comments

 1. Dana

  Potrebovala by som vidieť ako živnostníčka, akúsi predpoved koľko mi zostáva v nasledujucom mesiaci penazí , ktoré môžem zarobiť do začiatku ked sa stane platcom DPH.

  Je to možné tam nejako vyhladať?
  Ide o to, že mám momentálne ročný obrat 45 000 €, ale najsilnejšie pravdepodobne mesiace pred sebou z pohľadu ziskov v predvianočnom období a rada by som si ustrážila príjmy, aby som sa nestala platcom DPH.
  Mate takú funkciu, kde sa mi to môže zobraziť, nejako varovať ma, že do splnenia podmienky 49 000 mi ostáva ešte odhadom nasled. mesiac napr. 4000 €. Ja totiž ten obrat vidím, až po preklopení do dalšieho mesiaca ale zvažujem aj založenie sro, aby som sa vyvarovala plateniu DPH.
  Viete to tam nejako nastaviť?

  1. Janka Ivanišová

   Dobrý deň, SuperFaktúra posiela do Inboxu (viď. https://www.superfaktura.sk/blog/inbox-majte-prehlad-co-sa-deje-vo-vasej-superfakture/) upozornenie, že sa blížite k hranici obratu pre registráciu k DPH. Ten je však orientačný, nakoľko SuperFaktúra nie je účtovný program, v ktorom by sa dali odsledovať všetky výnosy / príjmy, ktoré sa do obratu (ne)počítajú. Viac informácií v článku: https://www.superfaktura.sk/blog/obrat-pre-povinnu-registraciu-za-platitela-dph-co-sa-donho-pocita-a-co-nie/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.