Pri exporte do účtovného softvéru pohoda musí sedieť IČO v SuperFaktúre a v POHODE, inak sa pri pokuse o import vyskytne chybová hláška.

Pri exporte zo SuperFaktúry do účtovného programu POHODA sa exportujú tieto doklady a údaje:

 • faktúry
 • zálohové faktúry
 • dobropisy
 • náklady

 

Comments

 1. Peter Jankovic

  Dobrý deň,
  momentálne využívame účtovný program POHODA, cize s vystavenim FA nemame problem.
  No zaujalo ma to, ze program sam upozornuje na splatnosti FA odberatelom a taktiez icm zasiela vyzvy ked su po splatnosti.
  Vedeli yb ste nam to nejak nastavit aby sme vedeli nadalej fungovat cez pohodu, ale aby chodili zakaznikom vase upozornenia? resp zasielanie FA?
  Dakujem

  1. Janka Ivanišová Article Author

   Dobrý deň,

   pokiaľ budete vystavovať faktúry cez SuperFaktúru, tak si k týmto faktúram môžete nastaviť zasielanie upomienok po splatnosti pre Vašich odberateľov. Faktúry do Pohody potom neskôr dostane exportom zo SuperFaktúry a následným importom do Pohody. Ak ste to mysleli tak, žeby ste faktúry vystavovali len v Pohode a zo SuperFaktúry chceli využívať len upomienkovanie, to nie je možné, nakoľko nastavenie upomienok sa vzťahuje na faktúry vystavené v rámci SuperFaktúry.

 2. Katarína

  Dobrý den, je možný export vydaných faktúr zo Superfaktury do programu Pohoda v inom formáte ako Excel?
  Ide o situáciu, kedy eShop vystavuje faktúry v superfakture a uctovnik ich potrebuje naimportovali do pohody. Ďakujem za odpoved.

  1. Janka Ivanišová Article Author

   Dobrý deň, v SuperFaktúre je dostupný špecifický export XML určený priamo pre Pohodu.

   1. Viki

    Dobrý deň, čo všetko treba zaškrtnuť pri vytváraní exportu zo superfaktúry do Pohody? Mám namysli to MOSS, Exportovať daňové doklady… a atď. Potrebujem do Pohody nahodiť len vyšlé faktúry

    1. Janka Ivanišová Article Author

     Dobrý deň, vo všeobecnosti zaškrtávate len tie checkboxy, ktoré sa Vás ako firmy / podnikateľky týkajú alebo spôsob, akým sa majú doklady exportovať. Nie je jedna univerzálna odpoveď a pokiaľ Vám to stačí, nemusíte zaškrtnúť žiadnu z možností a spraviť export bez zaškrtnutých checkboxov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.