1. fáza: zaslanie žiadosti o aktiváciu

O aktiváciu online platieb je možné požiadať vo vašom účte v SuperFaktúre cez „Nástroje (1) -> Online platby (2)„, kde stačí kliknúť na tlačidlo „Aktivovať platby cez Besteron (3)„. Tým sa odošle do Besteronu informácia, že ste požiadali o aktiváciu služby.

2. fáza: komunikácia s Besteronom a administratívna časť

Z Besteronu vás bude do nasledujúceho pracovného dňa kontaktovať ich obchodný zástupca – telefonicky, alebo emailom (podľa údajov, ktoré máte vo svojom profile v SuperFaktúre). V prípade reálneho záujmu s ním doriešite administratívnu časť procesu aktivácie (výber programu, registrácia na stránke Besteronu a pod.) a podpísanie zmluvy.

Časový rozsah tejto fázy bude závisieť aj od vás – registrácia na stránke Besteronu / rýchlosť vypísania potrebných dokumentov / či zmluvu prídete podpísať osobne do sídla spoločnosti Pay Solutions, a.s. v Bratislave, alebo vám bude na podpis zaslaná poštou.

Ak si s Besteronom dohodnete aj aktiváciu platieb kartou, proces bude trvať o čosi dlhšie. Je to z dôvodu, že platby kartou spracúva firma svetovej úrovne First Data, a tá (ako každý spracovávateľ kartových platieb) preverí vaše podnikanie.

Ak ste prešli touto časťou, Besteron pošle do SuperFaktúry informáciu o tom, aby sa vám na faktúrach začali zobrazovať tlačidlá slovenských bánk pre online platbu alebo aj tlačidlo pre platby kartou.

3. fáza: praktická časť – zobrazovanie tlačidiel online platieb

Tlačidlá pre online platbu je možné zobraziť na ostrých aj na zálohových faktúrach. Aby sa tlačidlá pre online platbu na faktúre zobrazili, musí byť v stave neuhradená.

Ak zašlete takúto faktúru emailom cez SuperFaktúru, tlačidlo „Zaplatiť online“ sa bude nachádzať okrem samotnej faktúry, ktorá je v prílohe aj priamo v tele emailu.

 

Po zakliknutí „Zaplatiť online“ bude klient presmerovaný na tzv. rozcestník. Tu si vyberie svoju banku (ak máte aktivovanú aj online platbu kartou, budú sa na rozcestníku zobrazovať aj tlačidlá pre karty.), cez ktorú s predvyplnenými údajmi k platbe už len pohodlne zaplatí.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.